• 635

    یه عالمه سئوال ذهن شما را درگیر کرده؟ اینجا رو بخوانید!

  • 636

    جواب تمام سئوال هایتان در سایت دکتر قاضی پور میباشد!

گوشت اضافه آوردن بینی به چه معناست؟

در حقیقت گوشت اضافه بوجود نمی آید و بیماران ۲ مسئله ایجاد شده پس از عمل جراحی را به به (گوشت اضافه آوردن) تعبیر می کنند. اول- گاهی عقروف های تحتانی بینی پس از عمل جراحی مقداری به سوراخ بینی پایین رانده می شوند و نمای (گوشت اضافی آوردن) را تداعی می کند.در این موارد به مرور زمان عقروف به سر جایشان برگشت داده می شوندمی کنند. دوم- در بیماران گوشتی پس از مدتی ورم به بینی باز می گردد و بینی مقداری شبیه به قبل از عمل می شود که بیماران باز از این مورد به گوشت اضافی آوردن تعبیر می کنند این ورم در بیماران گوشتی زیاد غیرمعمول نیست.

آیا بینی های گوشتی به عمل زیبای بینی جواب می دهند؟

در یک کلمه جواب آری است و لیکن باید بیمار به خاطر داشته باشدکه نتیجه عمل جراحی بینی های گوشتی به خوبی بینی های استخوانی نیست.

عوارض دست زدن به سوراخ های بینی چیست؟

عمل کوچک کردن سوراخ های بینی را((آلاربیس رزکش)) می نمایند.این عمل معمولا در انتها عمل جراحی بینی صورت می گیرد و ۲ عارضه مهم دارد اول-غیر قرینه شدن سوراخ ها- در این مورد تصحیح می تواند صورت گیرد دوم- رد بخیه گذاشتن- در این مورد تقریبا کاری نمی تواند کرد و ایجاد آن به سه عامل بستگی دارد: ۱- جنس پوست ۲- مقداری از بافت نرم (پوست) که برداشته میشود ( که هرچقدر بیشتر باشه احتمال گذاشتن رد بخیه بیشتر می شود) ۳- مهارت جراح در هر صورت من برای بیمارانی که قرار است سوراخ های بینی شان دست بخورد و کوچک شود ، این عوارض را توضیح می دهم. نحوه عمل بینی باز یا بسته در روش روش بسته برش از داخل بینی داده می شود در روش باز برش از ساختمان وسط بینی در پایین یعنی کولولا داشته می شود. هر کدام از این دو روش مزایا و معایب خود را دارند که خلاصه می شود ۱-در روش باز دقت بیشتر است و ورم پس از عمل هم بیشتر ۲- در روش بسته دقت کمتر است و ورم پس از عمل نیز کمتر و لیکن و جراحی پس از سالیان کار کردن به یکی از این دو روش تمایل پیدا می کندو پس از چندی در آن روش مهارت پیدا می کند من تقریبا ۹۹-۱۰۰% بیماران خودم را به روش باز عمل میکنم.پدر ضمن در روش باز محل بخیه هم در کولوملا ممکن است گاهی اندک دیده شود.

آیا با عمل جراحی زیبایی بینی تنفس بدتر می شود؟

واقعیت امر این است که اگر جراحی به ساختمان بینی آشنایی کامل داشته باشد این اتفاق نه تنها نمی افتد بلکه اگر بیمار انحراف تیغه بینی هم داشته باشد با تصحیح هم زمان آن در جراحی زیبایی ، بیمار بهتر هم می شود.

آیا بینی عمل کرده می افتد؟

واقعیت آن است که بینی چه عمل کرده و چه عمل نکرده به مرور زمان می افتد و لیکن این اتفاق در بینی عمل کرده که درست عمل شود بیش از زمان (عمل نشده آن) نخواهد بود.

آیا می شود همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی ، عمل انحراف بینی هم انجام داد؟

بله تقریبا در اکثر موارد می توان اینکار را کرد.

آیا عمل اصلاح انحراف تیغه بینی، عمل ضروری است؟

قطعا همین طور است و انجام آن کاملا ضروری (و نه اورژانسی) میباشد.

بیمارانی که آلرژی بینی دارند تکلیفشان با عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟

کسانی که آلرژی بینی دارند، آلرژیشان با عمل جراحی بینی تغییری نمی کند و مانند قبل از عمل باید برای درمان آن از دارو استفاده کنند. لازم به ذکر است که که گروهی انجام عمل جراحی زیبایی بینی را در افرادی که آلرژی بینی دارند توصیه نمی کنند و گروهی دیگر توصیه می کنند این عمل در فصولی انجام گیرد که بیمار آلرژی ندارد(اگرآلرژی بینی فصلی باشد)

منظور از بینی گوشتی و غضروفی چیست ؟

اگر ضخامت پوست بینی زیاد باشد وغضروف های زیر آن ضعیف باشند ، بینی اصطلاحا گوشتی گفته می شود و اگر پوست بینی نازک و غضروف های زیر آن محکم باشد ، اصطلاحا بینی غضروفی گفته می شود . با توجه به اینکه در تکنیک های فعلی جراحی پلاستیک ، فقط روی غضروف و استخوان تراش داده می شود و روی پوست هیچ اقدامی نمی شود، بینی های غضروفی خیلی بهتر به جراحی پاسخ می دهند و زیباتر میشوند . با اینحال امکان ایجاد تغییرات زیبایی طولانی مدت بر روی بینی گوشتی نیز وجود دارد

آیا نیاز به انجام جراحی دوم وجود دارد ؟

بر طبق آمار در مورد بزرگترین جراحان پلاستیک دنیا ، ۱۰در صد احتمال نیاز به جراحی دوم وجود دارد ، در مورد بیماران ما آمار از این هم کمتر است ولی به هر حال وجود دارد و اجتناب ناپذیر است . در جراحی دوم اشکالات جزیی باقیمانده از عمل اول اصلاح می شود و اصطلاحا به آن روتوش بینی گفته می شود

جراحی بینی چقدر طول می کشد ؟

بسته به مشکلات بینی ، بین یک تا سه ساعت ممکن است طول بکشد .

  • کیانپارس، ابتدای خیابان ۳ غربی ،ساختمان پزشکان سینوهه-طبقه سوم
  • تلفن مطب: ۳۳۸۰۵۱۵-۳۳۸۹۰۱۲ موبایل مطب: ۰۹۱۶۳۱۸۶۰۵۸